Bizi tanıtan en anlamlı işaret olan ailemizin damgası, yüzme havuzumuzun derin sularında gizemli bir şekilde gülümser.

Bizi tanıtan en anlamlı işaret olan ailemizin damgası, yüzme havuzumuzun derin sularında gizemli bir şekilde gülümser.

Villa Kırkpınar
Hakkında

Çizemua Hable

Köyümüzün ilk adı Çizemua Hable’dir. Çizemua ailesi, birçok ünlü siyasetçi ve sanatçı yetiştirmiştir. Bizi tanıtan en anlamlı işaret olan ailemizin damgası, yüzme havuzumuzun derin sularında da gizemli bir şekilde gülümser.

Sapanca'daki eviniz

"Biz tüm ekibimizle memnuniyetiniz için buradayız
ve bu rüya tadında tatil için sizi Sapanca'daki evinize bekliyoruz."

Villa Kırkpınar Aparts, güneyinde Samanlı Dağları, kuzeyinde Sapanca Gölü ile konumlanmıştır. Ormanlarındaki zengin bitki dünyasında ıhlamur, gürgen, kestane, defne, kayın ve çam ağaçları ağırlıktadır. Yöre halkının ve konukların en sevdiği mekânlar, göle doğru çavlanlar oluşturarak akan gür derelerdir. Ayrıca, Kafkas ve Karadeniz mutfağının, yörede yetiştirilen doğal besinlerden yapılan özel yemeklerinin tadına bakabilirsiniz.

Kırkpınar ve çevresinde yetişen organik ürünlere cumartesi günleri Kırkpınar köyünde, salı günleri Sapanca’daki halk pazarında, cuma günleri ise Sapanca’daki Sosyete Pazarı’nda erişebilirsiniz. Kırkpınar köyü, İstanbul Kadıköy’e 119 km, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 80 km, İzmit’e 40 km, Sakarya’ya 24 km, Sapanca’ya 4 km uzaklıktadır. Köyde çim uçak ve helikopter pisti bulunur. Ankara-İstanbul yönlerinde tren yolculuğu yapabilirsiniz. Ayrıca, taksi dışında yaygın ve etkili kamu ulaşım seçenekleri de sizleri bekliyor…